X
تبلیغات
زولا

هاشمی گفت: در قالب این تفاهم نامه، بسیاری از مشکلات در شرایط سخت برای شرکت های دارو و تجهیزات پزشکی رفع خواهد شد.

سیدحسن هاشمی وزیربهداشت در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با گمرک جمهوری اسلامی گفت: به اعتقاد صاحبنظران، گمرک جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصاد بی نظیر عمل کرده است و توانسته در ارزیابی های بین المللی جایگاه ممتازی را کسب کند.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: به سهم خود به عنوان مسئول حوزه سلامت در نظام جمهوری اسلامی ایران، صمیمانه از خدمات دکتر عسگری و همکاران و معاونین ایشان در گمرک جمهوری اسلامی ایران، تشکر می کنم، چرا که در گمرکات کشور کمک های شایانی ارائه داده اند و ضمن اینکه دقت و وسواس لازم را در جهت حفظ اموال عمومی مبذول می دارند، رعایت حقوق مردم به ویژه در حوزه سلامت را از اولویت های کاری خود قرار داده و تا جایی که امکانات و تجهیزات اجازه می دهد به ساده سازی امور کمک می کنند.   

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه گمرک جمهوری اسلامی ایران اهتمام ویژه ای برای تسریع و تسهیل امور دارد، تصریح کرد: در جلساتی که با گمرک جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، شاهد بودیم که این دستگاه، برای برداشتن موانعی که برسرراه تمام دستگاه ها از جمله حوزه سلامت وجود دارد، چند گام فراتر است و یکی از این گام های مهم نیز با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت بهداشت و گمرک برداشته خواهد شد. 

دکتر هاشمی درخصوص مزایای این تفاهم نامه اظهار داشت: همکاری و تعامل بیشتر بین وزارت بهداشت و گمرک جمهوری اسلامی، منجر خواهد شد تا مشکلاتی که در این مقطع برای حوزه دارو و تجهیزات پزشکی وجود دارند، حل شود و آمادگی بیشتری برای مقابله با تحریم های جاری کسب کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امیدوارم همکاران ما در حوزه سلامت نیز با دقت و وسواس بیشتری از فرصت پیش آمده برای انجام ماموریت خود که همان صیانت از سلامت مردم است، نهایت بهره را ببرند.

وزیربهداشت در حاشیه این مراسم گفت: در قالب این تفاهم نامه، بسیاری از مشکلاتی که در شرایط سخت در آینده ممکن است برای شرکت های دارویی، تجهیزات پزشکی، واردکنندگان، مواد اولیه و کارخانجات دارویی ایجاد شود، رفع خواهد شد.

شرکت های دارو و تجهیزات پزشکی از بابت ترخیص کالا نگرانی نداشته باشند

دکتر هاشمی با بیان اینکه بدون شک منافع این تفاهم نامه متوجه مردم می شود، اظهار داشت: تولید کنندگان و وارد کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی کشور از بابت ترخیص کالا نگرانی نداشته باشند، چراکه تمام امور با دقت و سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

وزیر بهداشت افزود: همه ما تلاش خواهیم کرد و این تلاش جمعی باعث می شود تمام مردم آرامش بیشتری داشته باشند و چنانچه این آرامش برای اصحاب رسانه نیز فراهم شود که کارها با سرعت و دقت بیشتری در حال انجام است، مردم نیز از موهبت تلاش ها بهره مند خواهند شد.

 هاشمی درخصوص تعامل سایر دستگاه ها با حوزه سلامت گفت: به کارگیری تلاش ها محدود به گمرک نیست، در بخش نقدینگی نیز سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و خزانه داری کل و در بخش ارزی، بانک مرکزی نهایت همکاری را خواهند کرد، البته شکل کار اندکی تغییر کرده است و تا شیوه های نوین جای خود را باز کند، باید صبور بود.

وزیر بهداشت اظهار کرد: می توان گفت همه درصدد هستند اموری که مربوط به سلامت است با نهایت دقت، وسواس و با سرعت بیشتری پیگیری شود و چنانچه کارها از مسیر قانونی انجام شده باشد و کالایی از مسیر قانونی وارد کشور شود، بدون تردید با حداقل توقف در گمرکات کشور، ترخیص خواهد شد.تاریخ : چهارشنبه 10 مرداد 1397 | 20:17 | نویسنده : Ahmad | نظرات (0)