X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

پایگاه اینترنتی سی‌ان‌ان در مطلبی نوشت بعید است دومین خریدار بزرگ نفت ایران، از درخواست واشنگتن برای به صفر رساندن واردات طلای سیاه از این کشور تبعیت کند.

سی‌ان‌ان: بعید است هند به درخواست آمریکا علیه ایران توجه کندشبکه سی‌ان‌ان گزارش داد: بعید است که یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران درخواست آمریکا را به طور کامل اجابت کند و کاهش واردات نفت از ایران را به صفر برساند.

هند روز چهارشنبه اعلام کرد اقدام آمریکا را در تهدید کشور‌هایی که پس از چهارم نوامبر به خرید نفت ایران ادامه بدهند، نمی‌پذیرد.

سونجای سوندیر، دبیر مشترک همکاری بین‌المللی در وزارت نفت هند، روز دوشنبه در پاسخ به سوال سی‌ان‌ان درباره این که آیا هند واردات نفت خود را از ایران کاهش خواهد داد یا خیر گفت: «هند تحریم‌های یکجانبه را به رسمیت نمی‌شناسد و فقط تحریم‌های اعمال شده از سوی سازمان ملل را می‌پذیرد.»بر اساس اطلاعات دولت هند، ایران سومین تامین‌کننده نفت هند پس از عراق و عربستان سعودی است و هند پس از چین بزرگترین خریدار نفت ایران است. تحلیلگران می‌گویند بعید است هند به درخواست آمریکا توجه کند.

سوندیر گفت: آمریکا تاکنون به طور رسمی هیچ تماسی با دولت هند درباره موضوع نفت ایران نگرفته است.

با این حال رویترز گزارش داد شرکت‌های نفتی خصوصی در هند احتمالا خرید نفت از ایران را کاهش دهند. شرکتی مانند صنایع ریلاینس ماه گذشته تصمیم گرفت واردات نفت خود را از ایران متوقف کند.تاریخ : پنج‌شنبه 7 تیر 1397 | 17:11 | نویسنده : Ahmad | نظرات (0)